Mistä on kyse?
Krapin Paja ilmoitettiin taannoin Evento Awardseihin ja on nyt päätynyt kolmen parhaimman joukkoon, Vuoden Tapahtumapaikka (pieni) – sarjassa! Muut finalistit ovat Ravintola Backas ja Tuulensuun palatsi.
”Hyvä tapahtumapaikka luo siellä järjestettävälle tilaisuudelle juuri oikeanlaiset puitteet. Tapahtumapaikka voi olla kokonainen rakennus, kulttuurikohde, yksittäinen sali tai vaikkapa sisäpiha. Kyseessä voi olla pelkkä tila tai täyden palvelun tapahtumapaikka.”
Parhaan tapahtumapaikan valinnassa ykköskriteerinä on vieraiden palaute!
Palkintogaala pidetään isolla kirkolla, Olympiastadionilla to 10.4. Silloin siis peukut pystyyn!
Voittajan tässä sarjassa päättää Evento Awardsin tuomaristo.
”Evento Awardsissa 2025 tapahtumien tekijät laittavat parasta pöytään, ja reilu kilpailu kehittää koko alaa. Evento Awards on tapahtuma-alan kilpailu, jossa palkitaan Suomen parhaita tapahtumatoteutuksia, tapahtumapaikkoja, puhujia, tekijöitä ja yrityksiä.”
Lue lisää;
https://avecmedia.fi/…/tassa-ovat-evento-awards-finalistit…/
Kuva: Camilla Hanhirova
